Oběma projekty se jako červená nitka táhne téma zelené transformace textilního průmyslu, která je nezbytná pro udržitelný rozvoj, a to nejen v textilu. Cíle projektu byly připravit vzdělávací materiály pro studenty, ale i odborníky, které jim nabízí řadu zajímavých informací a pomohou začít nahlížet na výrobu jinou, zelenější optikou.
Projekt MODISTO II doplnil vzniklé dokumenty o audiovizuální vzdělávací materiál, který ukazuje, jak se s tématem udržitelné výroby v České republice vyrovnává mladá designérka nebo malá firma. Ze zahraničí pak máme příklady zpracování jeansů do nových výrobků, či úspory energie a vody při výrobě plošných materiálů. Oba projekty je možné nalézt na platformě ERUDIRE.
- října jsme projekt prezentovali studentům Střední průmyslové školy a Vyšší odborné škole v Liberci, kde se setkal s pozitivním přijetím u vyučujících a také zájmem samotných studentů.
Prezentovali jsme nejen projekt, ale také kontext celého textilního průmyslu, který představil Mgr. Jiří Česal z Asociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu. Projekt MODISTO prezentovala Ing. Petra Dufková z Textilního zkušebního ústavu a navazujícím tématem značení textilu, ale i chováním spotřebitelů při nákupu i údržbě textilu, zakončila Ing. Ladislava Zaklová ze SOTEX GINETEX CZ.
Velké poděkování patří za podporu panu řediteli Ing. Jaroslavu Semerádovi a pak zejména Ing. Zuzaně Pluhařové ze Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy, která celou akci zorganizovala a po celou dobu nám poskytovala skvělé zázemí.
Díky i všem studentům, kteří se prezentace zúčastnili a zapojili se do diskuse i závěrečného kvízu.
Projekt MODISTO II je spolufinancován z prostředků Evropské unie, z programu ERASMUS + pod číslem No. 2022-1-ES01-KA220-VET-000088313