Certifikáty    

Nabídka seminářů na podzim 2021!

Aktuálně nabízíme semináře na podzim 2021!Všechny aktuálně nabízené semináře naleznete ZDE.

Nabídka seminářů na podzim 2021!

Aktuálně nabízíme semináře na podzim 2021!Všechny aktuálně nabízené semináře naleznete ZDE.

Řemeslníci jednali s vicepremiérem Karlem Havlíčkem

Dne 19. 8. 2021 se sešla Řemeslná rada AMSP ČR s vicepremiérem, ministrem průmyslu a obchodu a ministrem dopravy Karlem Havlíčkem.Více informací se dozvíte ZDE.

Hledáme nového kolegu/ kolegyni do chemické laboratoře!

775 323 040; halamova@tzu.cz

STYL - 57. mezinárodní veletrh módy a obuvi

Ve dnech 21.-23.8. 2021 se na Vás těšíme na veletrhu STYL v Brně na BVV.Najdete nás na stánku C05 v pavilonu P! 

3. Mezinárodní konferenci čalouníků a dekoratérů a truhlářů

Zveme Vás na 3. Mezinárodní konferenci čalouníků a dekoratérů a truhlářůTéma: „Předcházení reklamacím, Zákonné povinnosti, Cechovní kvalita“Termín:  6.9. - 7.9.2021Místo konání: Veletrhy Brno, a.s., výšková budova, sály č. 102, 103 TZÚ, s.p. Akreditované laboratoře, budovy D a A Technologické centrum Klastru českých nábytkářů, Brno Více informací a přihlášku naleznete ZDE.

Péče o textil: Zájem o životní prostředí je nyní v centru zájmu Evropanů

GINETEX, mezinárodní asociace pro značení symboly ošetřování na textilu, zveřejňuje výsledky třetího  Evropského průzkumu “Symboly údržby a Evropané”, realizovaný agenturou IPSOS v roce 2021. Letošní průzkum byl proveden v sedmi evropských zemích: České republice, Francii, Itálii, Německu, Španělsku, Švédsku a Velké Británii.Výsledky třetího Evropského průzkumu péče o textil, který realizovala společnost IPSOS v roce 2021:

Seminář pro výrobce OOP (osobní ochranné prostředky), pronajímatele a obchodníky

Srdečně Vás zveme na Seminář pro výrobce OOP (osobní ochranné prostředky), pronajímatele a obchodníky.Seminář je zaměřen na výrobky textilního charakteru (oděvy a pomůcky) a v jeho průběhu se budete věnovat všem možných aspektům kvality a bezpečnosti těchto sofistikovaných produktů. Termín kurzu: 24.6.2021 Časový rozsah: 1 den (9:00-15:00) Místo konání: školící centrum TZÚ, Cejl 12, Brno 602 00 Cena: 3250,-Kč + DPH (součástí ceny je občerstvení, materiály v tištěné podobě a osvědčení o absolvování školení) Organizace certifikované TZÚ a členové SOTEX GINETEX CZ, z.s. mají na semináře slevu 500 Kč.Více informací se dozvíte ZDE.

Zkouška na dotržení na Elmendorfu dle ČSN EN ISO 13937-1

K dnešnímu dni máme zavedenou zkoušku na dotržení na Elmendorfu dle ČSN EN ISO 13937-1. Správnost výsledků jsme si ověřili na vzorcích, které jsme testovali v rámci kruhového testu s dalšími akreditovanými laboratořemi.

Seminář Interní auditor EnMS dle normy ČSN EN ISO 50001: 2019

Srdečně Vás zveme na seminář Interní auditor EnMS dle normy ČSN EN ISO 50001: 2019Cílem semináře je připravit interní auditory organizací se systémem managementu hospodaření s energií – požadavky s návodem k použití podle normy ISO 50001: 2019. Termín kurzu: 19.5.2021 Časový rozsah: 1 den (9:00-15:00) Místo konání: školící centrum TZÚ, Cejl 12, Brno 602 00 Cena: 3250,-Kč + DPH (součástí ceny je občerstvení, materiály v tištěné podobě a osvědčení o absolvování školení) Organizace certifikované TZÚ a členové SOTEX GINETEX CZ, z.s. mají na semináře slevu 500 Kč.Více informací se dozvíte ZDE.

PLENÁRNÍ ZASEDÁNÍ STANDARDIZAČNÍ SKUPINY PRO NÁBYTEK CEN A ISO

V rámci pravidelných činností evropských (CEN) a mezinárodních (ISO) normalizačních výborů pro nábytek se blíží dvě důležitá zasedaní pro tento obor. Jedná se o tzv. plenární zasedání CEN/TC 207, které se bude konat 1. června a  plenární zasedání ISO/TC 136, které proběhne o měsíc dříve a to již 6. května. V rámci plenárního zasedání všechny pracovní skupiny (WG) podávají zprávy o činnosti prováděné v průběhu uplynulého roku a jsou přijímána důležitá rozhodnutí o organizaci a účelu technické komise. Na úrovni evropské standardizace je CEN/TC 207 Nábytek v současné době strukturován do 9 pracovních skupin (WG) s těmito oblastmi použití: WG 1 - Požadavky na domácí nábytek WG 2 - Požadavky na nábytek pro děti a školky WG 3 - Kancelářský nábytek WG 4 - Požadavky na venkovní nábytek WG 5 - Požadavky na nábytek jiný než domácí WG 6 - Požadavky na vzdělávací nábytek WG 7 - Požadavky a zkušební metody pro povrchy nábytku WG 8 - Požadavky a zkušební metody pro hardware pro nábytek WG 9 - Zkušební metody Na mezinárodní úrovni v rámci ISO/TC 136 je členění následující: WG 1 - Zkušební metody pro sedadla WG 2 - Pracovní skupina 2 - Zkušební metody pro tabulky WG 3 - Zkušební metody pro skladování nábytku WG 4 - Zkušební metody pro postele WG 5 - Rozměry kuchyňského nábytku WG 6 - Zkušební metody pro dětský nábytek WG 7 - Zkušební metody pro matrace WG 8 - Zkušební metody pro povrchy nábytku WG 9 - Zkušební metody pro hardware pro nábytek. V obou technických komisích má Česká republika svého zástupce, kterým je Ing. Vítězslav Gaja, Ph.D. Tento zástupce hájí naše zájmy a zajišťuje přenos informací na úrovní technických požadavků na nábytek v rámci národní TNK 150 Nábytek. V rámci CEN/TC 207 je očekáváno vytvoření  WG 10, která se bude zabývat požadavky a nástroji pro oběhové hospodářství a bude pracovat na otázkách, jako je demontáž, renovace a opravitelnost nábytku, tak aby poskytla podporu společnosti při přechodu z lineární logiky designu na oběhovou.

ČSN EN 14683+AC (BFE) - Zdravotnické obličejové masky - Požadavky a metody zkoušení

Výrobcům či dodavatelům zdravotnických prostředků i obličejových roušek pro veřejnost nově nabízíme testování bakteriální filtrační účinnosti obličejových roušek dle ČSN EN 14683+AC (BFE).Obličejové roušky jsou testovány na efektivitu záchytu částic bakterie kmene Staphylococcus aureus.  Vedle testování BFE zkoušíme i další testy obličejových roušek dle ČSN EN 14683+AC – stanovení prodýchatelnosti a mikrobiologické čistoty (bioburden). Více informací naleznete ZDE.

Podcast k projektu fandíme řemeslu: Čalouník i truhlář musí znát lidské tělo

Co se v podcastu dozvíte:

Seminář Interní auditor QMS/ EMS dle normy ISO 9001 a ISO 19011

Cílem kurzu je připravit interní auditory organizací se systémem managementu kvality dle ISO 9001/ ISO 14001.

TEX4IM – závěrečná on-line konference projektu

Zveme Vás na závěrečnou konferenci projektu TEX4IM, která se bude konat formou přednášek a webinářů tématicky zaměřených na možnosti cirkulární ekonomie a digitální transformace v textilním průmyslu.

Mám správný respirátor? S výběrem spotřebitelům pomůže nový leták ÚNMZ

Jednoduchý informační leták s návodem, jak si vybrat správný respirátor, připravil pro spotřebitele Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ). Leták navazuje na poptávku a na nedávno vydanou publikaci „Průvodce základy regulace osobních ochranných prostředků a zdravotnických prostředků“, kterou uvítali nemocnice, poskytovatelé sociálních služeb, města, obce i další subjekty.Jednostránkový materiál má za cíl srozumitelně provést širokou veřejnost nákupem respirátorů tak, aby si spotřebitelé pořizovali funkční a bezpečné výrobky chránící dýchací cesty. Vždy samozřejmě s potřebnou evropskou certifikací, která potřebnou kvalitu a účinnost potvrzuje.Informační leták je ke stažení ZDE.Zdroj:ÚNMZ

České technické normy pomáhájí v době pandemie

Co je třeba splňovat při uvádění roušek a respirátorů na trh? Poradí průvodce!

Rada pro koordinaci podpory strategických technologií a produktů spadající pod Ministerstvo průmyslu a obchodu přijala materiál, který provádí základy regulace obličejových masek, tedy roušek a respirátorů. Dokument chce usnadnit především výrobcům a zadavatelům veřejných zakázek orientaci v platných pravidlech.

TNI CWA 17553 Obličejové roušky pro veřejnost – Minimální požadavky, zkušební metody a používání

Upozorňujeme Vás na vydanou TNI CWA 17553: Obličejové roušky pro veřejnost – Minimální požadavky, zkušební metody a používání, kterou naleznete na webových stránkách České agentury pro standardizaci.Obličejová rouška pro veřejnost podle TNI CWA 17553 není předmětem povinného zkoušení a posuzování oznámenými subjekty (notifikovanými osobami). Provedení zkoušek, posouzení výrobku a kontrolu postupů výroby dle požadavků TNI CWA 17553 provádí sám výrobce. Výrobce může požádat externí zkušební laboratoř o provedení zkoušek a ověření požadovaného provedení. Obličejová rouška pro veřejnost specifikovaná v tomto dokumentu není zdravotnickým prostředkem ve smyslu směrnice 93/42/EHS nebo nařízení EU/2017/745 ani osobním ochranným prostředkem ve smyslu nařízení EU/2016/425 a proto k obličejové roušce pro veřejnost, nesmí výrobce připojit označení CE.

Veletrh ProDítě se letos neuskuteční

S ohledem na aktuální vývoj epidemické situace je letošní ročník veletrhu ProDítě ZRUŠEN. Veletrh byl naplánován na 4.–7. 3. 2021. Více informací se dozvíte ZDE.

Veletrh Styl zrušen!

Vážení přátelé,vzhledem k vládním opatřením byl letošní únorový veletrh Styl zrušen.Budeme se těšit na viděnou v létě v termínu 21.-23. 8. 2021.

Zkoušejte o 75 % levněji!

Máme pro Vás řešení! Využijte služeb akreditované zkušební laboratoře acertifikačního oddělení o 75 % levněji! Využijte INOVAČNÍ VOUCHERY, které Vámumožní ověřit si kvalitu výrobků testováním.Rádi Vám pomůžeme s přípravou inovačního voucheru, aby Vás administrativní krokynezahltily a Vy se mohli věnovat vývoji produktů. Na inovaci výrobku můžete využítpodporu v hodnotě 58 824 Kč až 499 000 Kč.Více informací naleznete ZDE.

Závazné normy budou k dispozici zdarma!

V září 2020 schválila Sněmovna novelu zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky, která veřejnosti zajistí bezplatný přístup k závazným technickým normám. Norma prošla Senátem a 19. listopadu 2020 ji podepsal president.

STYL a KABO - Změna termínu!

Pro všechny zájemce o únorový STYL. Došlo k přesunutí termínu a zkrácení pouze na dva víkendové dny 27.-28.2.2021. Pro více info sledujte https://www.bvv.cz/styl-kabo/profil-styl/

Máte problém s parkováním v centru Brna? Zavolejte nám!

Máte problém s parkováním v centru Brna? Zavolejte nám! Tel. číslo: 543 426 715Více informací se dozvíte ZDE