Certifikáty    

Změna termínu školení Reklamace z pohledu výrobce, prodejce a soudního znalce

Změna termínu školení Reklamace z pohledu výrobce, prodejce a soudního znalce, které se bude konat 27.1.2021.Více infomací se dozvíte ZDE.

Virtuální networkingová akce Textile Fashion Tech

Virtuální networkingová akce Textile Fashion Tech Pozvánka na virtuální networkingovou akci Textile Fashion Tech, která proběhne 2.-6. listopadu 2020 a nabízí zdarma možnost předem připravených o-line schůzek pro registrované účastníky, např. výrobci v textilním průmyslu, maloobchodníci, velkoobchody, obchodní řetězce, návrháři, společnosti zahraničního obchodu, zástupci odvětvových sdružení v textilním průmyslu apod.v návaznosti na naši společnou schůzku a oborové zaměření klastru CLUTEX přeposílám níže pro informaci a k případnému využití Vašich členů pozvánku od našich ukrajinských kolegů

Opravdu je důležité správně prát svoji textilní ústenku nebo pravidelně vyměňovat jednorázovou!

Opravdu je důležité správně prát svoji textilní ústenku nebo pravidelně vyměňovat jednorázovou!

Dne 3.10. 2020 vyšel v MF Dnes článek s ředitelem TZÚ, RNDr. Pavlem Malčíkem o rouškách a jejich testování.

Dne 3.10. 2020 vyšel v MF Dnes článek s ředitelem TZÚ, RNDr. Pavlem Malčíkem o rouškách a jejich testování.Celé znění článku naleznete ZDE.

TZÚ s.p. získal notifikaci pro činnosti posuzování shody osobních ochranných prostředků proti biologickým rizikům

Textilní zkušební ústav s.p. jakožto oznámený subjekt č. 1021 v rámci EU získal notifikaci pro činnosti posuzování shody osobních ochranných prostředků proti biologickým rizikům. Jedná se zejména o OOP proti infekčním agens v souladu s požadavky normy ČSN EN 14126. Od 25.září nabízíme certifikace pro získání CE pro pláště, kombinézy ap. chránící proti biologickým rizikům.

Krásný příklad, jak roušky fungují!

Zajímavé video z facebooku The New England Journal of Medicine, které znázorňuje osobu mluvící s rouškou a bez ní.Zdroj: https://www.facebook.com/TheNewEnglandJournalofMedicine/videos/oral-fluid-droplets-generated-during-speech/912508652510633/

Právě byla vydána TNI CWA 17553 Obličejové roušky pro veřejnost – Minimální požadavky, zkušební metody a používání

Upozorňujeme Vás na nově vydanou TNI CWA 17553: Obličejové roušky pro veřejnost – Minimální požadavky, zkušební metody a používání, kterou naleznete na webových stránkách České agentury pro standardizaci.Obličejová rouška pro veřejnost podle TNI CWA 17553 není předmětem povinného zkoušení a posuzování oznámenými subjekty (notifikovanými osobami). Provedení zkoušek, posouzení výrobku a kontrolu postupů výroby dle požadavků TNI CWA 17553 provádí sám výrobce. Výrobce může požádat externí zkušební laboratoř o provedení zkoušek a ověření požadovaného provedení. Obličejová rouška pro veřejnost specifikovaná v tomto dokumentu není zdravotnickým prostředkem ve smyslu směrnice 93/42/EHS nebo nařízení EU/2017/745 ani osobním ochranným prostředkem ve smyslu nařízení EU/2016/425 a proto k obličejové roušce pro veřejnost, nesmí výrobce připojit označení CE.

Seminář Interní auditor QMS/ EMS dle normy ISO 9001 a ISO 19011

Cílem kurzu je připravit interní auditory organizací se systémem managementu kvality dle ISO 9001/ ISO 14001.

Seminář pro výrobce OOP (osobní ochranné prostředky), pronajímatele a obchodníky - Kategorie 1 + údžba OOP

Seminář je zaměřen na výrobky textilního charakteru (oděvy a pomůcky) a v jeho průběhu se budete věnovat všem možných aspektům kvality a bezpečnosti těchto sofistikovaných produktů.

Máte problém s parkováním v centru Brna? Zavolejte nám!

Máte problém s parkováním v centru Brna? Zavolejte nám! Tel. číslo: 543 426 715Více informací se dozvíte ZDE

Zasedání Správního výboru ATOK a Správního výboru CLUTEX

Dne 3.9.2020 se v TZÚ konalo zasedání Správního výboru ATOK a Správního výboru CLUTEX.

Nová příležitost v projektu H2020 - FireSense - Human centered smart protective clothing

Díky loňské obchodní misi výzkumných organizací a členů klastru do Izraele byla navázána spolupráce s univerzitou Shenkar v Tel-Avivu. TZÚ byl přizván jako partner do mezinárodního výzkumného projektu Horizon 2020 - FireSense - Human centered smart protective clothing (inteligentní obleky pro hasiče). Více informací se dozvíte ZDE.

2. Mezinárodní konference čalouníků, dekoratérů a truhlářů

Ve dnech 12. a 13. 10. 2019 se v Brně na výstavišti bude konat odborná konference. Týkat se bude všech nábytkářů, čalouníků, truhlářů, dodavatelů, pedagogů, studentů a žáků odborných škol.Více infomací se dozvíte v přihlášce ZDE.

1. školení Cechu čalouníků a dekoratérů a truhlářů, z. s. a TZÚ, s. p. bylo přesunuto!

Zveme Vás na 1. školení Cechu čalouníků a dekoratérů a truhlářů, z. s. a TZÚ, s. p., které se přesouvá na 24. září 2020.Kdy: 24. září 2020, začátek v 10.00 hod., ukončení do 15.00 hod.

1. školení Cechu čalouníků a dekoratérů a truhlářů, z. s. a TZÚ, s. p. bylo přesunuto!

Zveme Vás na 1. školení Cechu čalouníků a dekoratérů a truhlářů, z. s. a TZÚ, s. p., které se přesouvá na 24. září 2020.Kdy: 24. září 2020, začátek v 10.00 hod., ukončení do 15.00 hod.

Seminář pro výrobce OOP (osobní ochranné prostředky), pronajímatele a obchodníky

Srdečně Vás zveme na Seminář pro výrobce OOP (osobní ochranné prostředky), pronajímatele a obchodníky.Seminář je zaměřen na výrobky textilního charakteru (oděvy a pomůcky) a v jeho průběhu se budete věnovat všem možných aspektům kvality a bezpečnosti těchto sofistikovaných produktů. Termín kurzu: 23.9.2020 Časový rozsah: 1 den (9:00-15:00) Místo konání: školící centrum TZÚ, Cejl 12, Brno 602 00 Cena: 3250,-Kč + DPH (součástí ceny je občerstvení, materiály v tištěné podobě a osvědčení o absolvování školení) Organizace certifikované TZÚ a členové SOTEX GINETEX CZ, z.s. mají na semináře slevu 500 Kč.Více informací se dozvíte ZDE.

Seminář Zbožíznalství v prádelenské a čistírenské praxi

Cílem kurzu je seznámit účastníky s druhy textilních vláken, jejich vlastnostmi a jejich identifikací. Dále plošnými textiliemi, jejich vznikem, vazbami a jejich vlastnostmi.

Obchodní dny módy a obuvi 2020

Ve dnech 22-24.8.2020 proběhli po půl roce zrušených akcí obchodní dny módy a obuvi.Děkujeme všem návštěvníkům, kteří nás přišli navštívit na stánek TZÚ a SOTEX.Budeme se těšit v únoru 2021!

STYL - 56. mezinárodní veletrh módy a obuvi

Ve dnech 22.-24.8. 2020 se na Vás těšíme na veletrhu STYL na BVV. Najdete nás na stánku č. C03 v pavilonu P. Pozor změna vstupu do areálu výstaviště! Pro pěší je vstup pouze bránou číslo 7, vjezd pro automobily pouze bránou číslo 9.Na viděnou v Brně! 

Veletrh technických textilií a netkaných textilií HIGHTEX 2020 a Mezinárodní výstava textilních strojů ITM 2020

Veletrh technických textilií a netkaných textilií HIGHTEX 2020 a Mezinárodní výstava textilních strojů ITM 2020, které se měly konat ve dnech 14. – 18. Července 2020 z důvodu propuknutí viru Covid-19 (Corona virus) přesouvají na 22. – 26. Června 2021. HIGHTEX a ITM 2021 se budou konat v Istanbulském veletržním kongresovém a kongresovém centru Tüyap a budou uspořádány ve spolupráci s Tüyap Tüm Fuarcılık INC. s TEMSADem.

MINIGOLF TZÚ

Na konci června se naši zaměstnanci rozhodli uspořádat turnaj v minigolfu a strávit příjemné pozdní odpoledne sportem.Soutěžilo se o pohár pro vítězné družstvo a o pohár pro jednotlivce. Vzhledem k nepříznivému počasí na závěr došlo k předávání cen další den v TZÚ u naší mapy světa.

Setkání klastru CLUTEX v TZÚ

Dne 29. 7. 2020 jsme v TZÚ měli tu čest přivítat manažerku klastru CLUTEX na první návštěvě u nás po přestěhování.

Testování dětských nosítek

Víte, že pro vás testujeme i dětská nosítka?

Dobré ráno na ČT2!

Dne 5. 5. 2020 jste mohli vidět pana ředitele RNDr. Pavla Malčíka v pořadu Dobré ráno na ČT2.

Víte, jak správně udžovat ústenku?

Použitou ústenku skladujte v uzavřené nádobě. Ústenku perte na minimálně 60°C, kdy dochází ke zničení většiny nebezpečných virů, pokud je to možné, zvolte i vyšší teplotu, ideálně 95 °C a perte při této teplotě alespoň 30 minut. Po vyprání ústenku sušte ideálně na vzduchu (může to být venku, nebo i v místnosti). Po usušení ústenku přežehlete žehličkou na co nejvyšší teplotu a za použití napařování (nastavení žehličky na 3 puntíky). Ústenku vyměňujte ideálně po čtyřech hodinách používání. Manipulujte s ní čistýma rukama. Roušku si nasazujte anebo sundávejte pomocí gumiček nebo šňůrek, ne za látkovou část. Zdroj: www.sotex.cz