Certifikáty    

TEX4IM – závěrečná on-line konference projektu

Zveme Vás na závěrečnou konferenci projektu TEX4IM, která se bude konat formou přednášek a webinářů tématicky zaměřených na možnosti cirkulární ekonomie a digitální transformace v textilním průmyslu.

Nabídka on-line seminářů na jaro 2021!

Vzhledem k aktuální situaci a vládním opatřením, budou školení probíhat online na platformě WEBEX. (Po přihlášení na seminář Vám zašleme odkaz a není nutné nic instalovat).Všechny aktuálně nabízené semináře naleznete ZDE.

Mám správný respirátor? S výběrem spotřebitelům pomůže nový leták ÚNMZ

Jednoduchý informační leták s návodem, jak si vybrat správný respirátor, připravil pro spotřebitele Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ). Leták navazuje na poptávku a na nedávno vydanou publikaci „Průvodce základy regulace osobních ochranných prostředků a zdravotnických prostředků“, kterou uvítali nemocnice, poskytovatelé sociálních služeb, města, obce i další subjekty.Jednostránkový materiál má za cíl srozumitelně provést širokou veřejnost nákupem respirátorů tak, aby si spotřebitelé pořizovali funkční a bezpečné výrobky chránící dýchací cesty. Vždy samozřejmě s potřebnou evropskou certifikací, která potřebnou kvalitu a účinnost potvrzuje.Informační leták je ke stažení ZDE.Zdroj:ÚNMZ

České technické normy pomáhájí v době pandemie

Co je třeba splňovat při uvádění roušek a respirátorů na trh? Poradí průvodce!

Rada pro koordinaci podpory strategických technologií a produktů spadající pod Ministerstvo průmyslu a obchodu přijala materiál, který provádí základy regulace obličejových masek, tedy roušek a respirátorů. Dokument chce usnadnit především výrobcům a zadavatelům veřejných zakázek orientaci v platných pravidlech.

TNI CWA 17553 Obličejové roušky pro veřejnost – Minimální požadavky, zkušební metody a používání

Upozorňujeme Vás na vydanou TNI CWA 17553: Obličejové roušky pro veřejnost – Minimální požadavky, zkušební metody a používání, kterou naleznete na webových stránkách České agentury pro standardizaci.Obličejová rouška pro veřejnost podle TNI CWA 17553 není předmětem povinného zkoušení a posuzování oznámenými subjekty (notifikovanými osobami). Provedení zkoušek, posouzení výrobku a kontrolu postupů výroby dle požadavků TNI CWA 17553 provádí sám výrobce. Výrobce může požádat externí zkušební laboratoř o provedení zkoušek a ověření požadovaného provedení. Obličejová rouška pro veřejnost specifikovaná v tomto dokumentu není zdravotnickým prostředkem ve smyslu směrnice 93/42/EHS nebo nařízení EU/2017/745 ani osobním ochranným prostředkem ve smyslu nařízení EU/2016/425 a proto k obličejové roušce pro veřejnost, nesmí výrobce připojit označení CE.

Veletrh ProDítě se letos neuskuteční

S ohledem na aktuální vývoj epidemické situace je letošní ročník veletrhu ProDítě ZRUŠEN. Veletrh byl naplánován na 4.–7. 3. 2021. Více informací se dozvíte ZDE.

Veletrh Styl zrušen!

Vážení přátelé,vzhledem k vládním opatřením byl letošní únorový veletrh Styl zrušen.Budeme se těšit na viděnou v létě v termínu 21.-23. 8. 2021.

Zkoušejte o 75 % levněji!

Máme pro Vás řešení! Využijte služeb akreditované zkušební laboratoře acertifikačního oddělení o 75 % levněji! Využijte INOVAČNÍ VOUCHERY, které Vámumožní ověřit si kvalitu výrobků testováním.Rádi Vám pomůžeme s přípravou inovačního voucheru, aby Vás administrativní krokynezahltily a Vy se mohli věnovat vývoji produktů. Na inovaci výrobku můžete využítpodporu v hodnotě 58 824 Kč až 499 000 Kč.Více informací naleznete ZDE.

Závazné normy budou k dispozici zdarma!

V září 2020 schválila Sněmovna novelu zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky, která veřejnosti zajistí bezplatný přístup k závazným technickým normám. Norma prošla Senátem a 19. listopadu 2020 ji podepsal president.

STYL a KABO - Změna termínu!

Pro všechny zájemce o únorový STYL. Došlo k přesunutí termínu a zkrácení pouze na dva víkendové dny 27.-28.2.2021. Pro více info sledujte https://www.bvv.cz/styl-kabo/profil-styl/

Máte problém s parkováním v centru Brna? Zavolejte nám!

Máte problém s parkováním v centru Brna? Zavolejte nám! Tel. číslo: 543 426 715Více informací se dozvíte ZDE

Roušky a šíření disperze kapek z dýchacích cest

Roušky a šíření disperze kapek z dýchacích cest

Testování roušek

Není rouška jako rouška. Na kvalitu a parametry ochranných pomůcek si posvítila Česká obchodní inspekce. V laboratořích kontrolují antibakteriální účinky, přítomnost nanovláken i prodyšnost vzduchu. Testy prošly už stovky produktů.

PF 2021

Přejeme Vám krásné prožití Vánočních svátků a do nového roku 2021 hodně zdraví, štěstí a pracovních i osobních úspěchů. Od 23.12. máme celozávodní dovolenou a v plné síle se na Vás budeme těšit opět 4.1.2021!

REVIZE NORMY ČSN 91 0220 NÁBYTEK SEDACÍ A LEHACÍ – BEZPEČNOST, PROVEDENÍ A ZKUŠEBNÍ METODY

Centrum technické normalizace pro nábytek s polečně s Cechem čalouníků a dekoratérů a truhlářů, z.s kompletně přepracovali původní normu ČSN  91 0220 Nábytek sedací a lehací - Metoda zkoušení měkkosti z roku 2003. Revize této normy reaguje na pokrok  v oblasti technologie, materiálů, hygienických, zdravotních a bezpečnostní požadavků na tuto výrobkovou skupinu. Výsledkem je návrh revidované  normy ČSN  91 0220 s upraveným názvem Nábytek sedací a lehací – Bezpečnost, provedení a zkušební metody.  V normě jsou zakomponovány léta prověřené evropské zkušební metody, ale hlavně  jsou v normě zpracovány dvě přílohy. Příloha A stanovujepožadavky na čalounění a matrace, příloha B stanovuje jednotný postup pro měření již použitého čalounění a matrací.Předmět  revidované  normy  je následující:Tato norma stanovuje požadavky na bezpečnost, provedení a zkoušení matrací, čalouněného lehacího a sedacího nábytku.Norma se nevztahuje na zkoušení dětských matrací pro postýlky a kolébky, pro které je samostatná norma.Příloha A (normativní) zahrnuje hodnocení čalounění a matrací.Příloha B (informativní) zahrnuje doporučený postup pro měření ztráty výšky použitého čalounění a matrací.Pokud máte zájem se zapojit a připomínkovat návrh této ČSN můžete využít formu veřejného připomínkování v rámi ÚNMZ na tomto odkaze: http://drafts.unmz.cz/Home/Details/3794.Připomínkovat můžete do 31.12.2020.Akraditovaná zkušební laboratoř TZÚ,s.p.  je připravena provádět zkoušení Vašeho výrobku podle revidované normy.

Webinář Trendy a materiálové inovace v textilním průmyslu

Dovolujeme si Vás pozvat na webinář s názvem Trendy a materiálové inovace v textilním průmyslu, který se bude konat 15. prosince 2020 od 10:00 hodin.

Vlněná elegance první republiky: Tvorba brněnských textilek mezi lety 1918 až 1939

Až se muzeum znovu otevře, přijďte se podívat na zbrusu novou výstavu mapující tvorbu brněnských textilních firem z let 1918–1939. Základ vytvoří dosud výstavně nepublikované vzorníky ze sbírky TMB. Pomocí obrazového materiálu výstava návštěvníkům přiblížuje ucelený postup tvorby textilie, trojrozměrné exponáty představí pomůcky desinatéra, listinný materiál, tvorbu samotné textilie, schvalovací proces i sběr nových inspirací. Součástí výstavy je přehlídka oděvů z dobových materiálů. Více info na stránkách Technického muzea v Brně.

Bezplatné zpřístupnění vybraných evropských norem z oblasti zdravotnických prostředků a osobních ochranných prostředků

Nyní máte možnost stáhnout si zdarma vybrané evropské normy na zravotnické potřeby. Více informací se dozvíte na webu agentury ČAS.

TEXCHEM - RegioTEX 2020

Termín letošní koloristické konference TEXCHEM - RegioTEX 2020 se rychle blíží!

Máte problém s parkováním v centru Brna? Zavolejte nám!

Máte problém s parkováním v centru Brna? Zavolejte nám! Tel. číslo: 543 426 715Více informací se dozvíte ZDE

Změna termínu školení Reklamace z pohledu výrobce, prodejce a soudního znalce

Změna termínu školení Reklamace z pohledu výrobce, prodejce a soudního znalce, které se bude konat 27.1.2021.Více infomací se dozvíte ZDE.

Virtuální networkingová akce Textile Fashion Tech

Virtuální networkingová akce Textile Fashion Tech Pozvánka na virtuální networkingovou akci Textile Fashion Tech, která proběhne 2.-6. listopadu 2020 a nabízí zdarma možnost předem připravených o-line schůzek pro registrované účastníky, např. výrobci v textilním průmyslu, maloobchodníci, velkoobchody, obchodní řetězce, návrháři, společnosti zahraničního obchodu, zástupci odvětvových sdružení v textilním průmyslu apod.v návaznosti na naši společnou schůzku a oborové zaměření klastru CLUTEX přeposílám níže pro informaci a k případnému využití Vašich členů pozvánku od našich ukrajinských kolegů

Opravdu je důležité správně prát svoji textilní ústenku nebo pravidelně vyměňovat jednorázovou!

Opravdu je důležité správně prát svoji textilní ústenku nebo pravidelně vyměňovat jednorázovou!

Dne 3.10. 2020 vyšel v MF Dnes článek s ředitelem TZÚ, RNDr. Pavlem Malčíkem o rouškách a jejich testování.

Dne 3.10. 2020 vyšel v MF Dnes článek s ředitelem TZÚ, RNDr. Pavlem Malčíkem o rouškách a jejich testování.Celé znění článku naleznete ZDE.