Certifikáty    

NOVÉ termíny na školení!

Právě jsme pro Vás vypsali termíny školení na jaro 2022! Více informací na https://www.tzu.cz/vzdelavani

PF 2022!

Přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a do nového roku 2022 hodně zdraví, štěstí a pracovních i osobních úspěchů.Od 23.12. máme celozávodní dovolenou a v plné síle se na Vás budeme těšit opět 3.1.2022!

Styl Kabo únor 2022

Ve dnech 19.-21.2.2022 se uskuteční 58. mezinárodní veletrh módy a obuvi. Budeme se na Vás těšit na našem stánku v pavilonu  P na BVV Brno.

Reportáž České televize o nebezpečnosti hraček

Vzhledem k blížícím se vánocům mrkněte na reportáž o tom, jak mohou být hračky nebezpečné, ať magnetické nebo textilní!Reportáž České televize ke shlédnutí ZDE

Terminologická norma názvů tkanin je na světě - ČSN 80 0021

Rádi bychom oznámili, že terminologická norma, na které jsme spolupracovali a která konkretizuje charakteristiku tkanin je na světě - ČSN 80 0021.více info na fb agentury ČAS ZDETým TZÚ

Interclean 2021 se konal!

Sestřih konference v následujícím videu na youtube:Zdroj:https://www.youtube.com/watch?v=GxYSzctQiF8

On-line seminář Metrologie v praxi

Srdečně Vás zveme na on-line seminář Metrologie v praxi.Cílem semináře je seznámení se se základními pojmy, výběrem nejdůležitějších zákonných a normativních požadavků na metrologii v organizaci a možnostmi při jejich naplňování. Seminář je dále vhodný pro nové i stávající pracovníky, kteří působí v metrologii, kteří hodlají teoretické poznatky přenést do praktické podoby a efektivně řídit metrologii ve své organizaci.On-line seminář bude probíhat pomocí platformy WEBEX. Termín kurzu: 11.11.2021 Časový rozsah: 1 den (9:00-15:00) Cena: 2950,-Kč + DPH (součástí ceny je občerstvení, materiály v tištěné podobě a osvědčení o absolvování školení) Organizace certifikované TZÚ a členové SOTEX GINETEX CZ, z.s. mají na semináře slevu 500 Kč.Více informací se dozvíte ZDE.

Hledáme nové kolegy

Zajímá Tě práce v oboru textil/ nábytek?Aktuálně hledáme nové kolegy. Více info zde: https://www.tzu.cz/pracovnik-marketingu-vzdelavaniTěšíme se třeba právě na Tebe!

Svaz českých a moravských výrobních družstev (SČMVD) si Vás dovoluje pozvat na prodejní akci

Svaz českých a moravských výrobních družstev (SČMVD) si Vás dovoluje pozvat na prodejní akci dne 10.11.2021 v Praze.Více info ZDE.

TEXCHEM - RegioTEX, 53. celostátní koloristická konference se zahraniční účastí

Dne 4.-5. listopadu se bude konat v Hradci Králové 53. celostátní koloristická konference se zahraniční účastí, TEXCHEM - RegioTEX.

Petr Bukovski převzal medaili Ministra průmyslu a obchodu za zásluhy v textilním průmyslu.

Za zásluhy v textilním průmyslu získal medaili ministra průmyslu a obchodu člen dozorčí rady asociace ATOK Petr Bukovski, jednatel společnosti CLINITEX, s.r.o., výrobce zdravotnických a pracovních oděvů a zdravotnických prostředků. Medaili mu udělil a předal vicepremiér Karel Havlíček na slavnostní akci Ministerstva průmyslu a obchodu.Převzato z Časopisu KOMORA,říjen 2021/ ročník 22

Termíny podzimních seminářů vypsány!

Rádi bychom Vás upozornili na aktuálně vypsané podzimní termíny školení, které se budou konat od listopadu do začátku prosince. Pro termíny a více info ZDE. Budeme se na Vás těšit na viděnou!

Interclean 2021 - Konference praní, čištění a pronájmu prádla

Konference se konala 7.10. 2021 opět po dvou letech živě s řadou přednášek a odborníků.

Mezinárodní konference NEMOCNIČNÍ EPIDEMIOLOGIE A HYGIENA

Česká společnost nemocniční epidemiologie a hygieny pořádala ve dnech 6. – 7.10.2021 Mezinárodní konferenci NEMOCNIČNÍ EPIDEMIOLOGIE A HYGIENYNaše mikrobioložka Mgr. Markéta Hrubanové zde přednášela na téma Testování obličejových roušek.

Konference Health.textil

Na konferenci jsme měli příležitost vyslechnout zajímavé přednášky z oblasti zdravotnických textilií a to nejen roušek nebo respirátorů

Veletrh FOR INTERIOR 2021

Ve dnech 21.-25.9.2021 jsme se účastnili veletrhu FOR INTERIOR na společném stánku Klastrem českých nábytkářů. Děkujeme všem,  kteří nás navštívili.

Nabídka seminářů na podzim 2021!

Aktuálně nabízíme semináře na podzim 2021!Všechny aktuálně nabízené semináře naleznete ZDE.

Nabídka seminářů na podzim 2021!

Aktuálně nabízíme semináře na podzim 2021!Všechny aktuálně nabízené semináře naleznete ZDE.

Řemeslníci jednali s vicepremiérem Karlem Havlíčkem

Dne 19. 8. 2021 se sešla Řemeslná rada AMSP ČR s vicepremiérem, ministrem průmyslu a obchodu a ministrem dopravy Karlem Havlíčkem.Více informací se dozvíte ZDE.

Hledáme nového kolegu/ kolegyni do chemické laboratoře!

775 323 040; halamova@tzu.cz

STYL - 57. mezinárodní veletrh módy a obuvi

Ve dnech 21.-23.8. 2021 se na Vás těšíme na veletrhu STYL v Brně na BVV.Najdete nás na stánku C05 v pavilonu P! 

3. Mezinárodní konferenci čalouníků a dekoratérů a truhlářů

Zveme Vás na 3. Mezinárodní konferenci čalouníků a dekoratérů a truhlářůTéma: „Předcházení reklamacím, Zákonné povinnosti, Cechovní kvalita“Termín:  6.9. - 7.9.2021Místo konání: Veletrhy Brno, a.s., výšková budova, sály č. 102, 103 TZÚ, s.p. Akreditované laboratoře, budovy D a A Technologické centrum Klastru českých nábytkářů, Brno Více informací a přihlášku naleznete ZDE.

Péče o textil: Zájem o životní prostředí je nyní v centru zájmu Evropanů

GINETEX, mezinárodní asociace pro značení symboly ošetřování na textilu, zveřejňuje výsledky třetího  Evropského průzkumu “Symboly údržby a Evropané”, realizovaný agenturou IPSOS v roce 2021. Letošní průzkum byl proveden v sedmi evropských zemích: České republice, Francii, Itálii, Německu, Španělsku, Švédsku a Velké Británii.Výsledky třetího Evropského průzkumu péče o textil, který realizovala společnost IPSOS v roce 2021:

Seminář pro výrobce OOP (osobní ochranné prostředky), pronajímatele a obchodníky

Srdečně Vás zveme na Seminář pro výrobce OOP (osobní ochranné prostředky), pronajímatele a obchodníky.Seminář je zaměřen na výrobky textilního charakteru (oděvy a pomůcky) a v jeho průběhu se budete věnovat všem možných aspektům kvality a bezpečnosti těchto sofistikovaných produktů. Termín kurzu: 24.6.2021 Časový rozsah: 1 den (9:00-15:00) Místo konání: školící centrum TZÚ, Cejl 12, Brno 602 00 Cena: 3250,-Kč + DPH (součástí ceny je občerstvení, materiály v tištěné podobě a osvědčení o absolvování školení) Organizace certifikované TZÚ a členové SOTEX GINETEX CZ, z.s. mají na semináře slevu 500 Kč.Více informací se dozvíte ZDE.

Zkouška na dotržení na Elmendorfu dle ČSN EN ISO 13937-1

K dnešnímu dni máme zavedenou zkoušku na dotržení na Elmendorfu dle ČSN EN ISO 13937-1. Správnost výsledků jsme si ověřili na vzorcích, které jsme testovali v rámci kruhového testu s dalšími akreditovanými laboratořemi.