Certifikáty    

Závazné normy budou k dispozici zdarma!

V září 2020 schválila Sněmovna novelu zákona č. 22/1997 Sb., o technických požadavcích na výrobky, která veřejnosti zajistí bezplatný přístup k závazným technickým normám. Norma prošla Senátem a 19. listopadu 2020 ji podepsal president.

STYL a KABO - Změna termínu!

Pro všechny zájemce o únorový STYL. Došlo k přesunutí termínu a zkrácení pouze na dva víkendové dny 27.-28.2.2021. Pro více info sledujte https://www.bvv.cz/styl-kabo/profil-styl/

Máte problém s parkováním v centru Brna? Zavolejte nám!

Máte problém s parkováním v centru Brna? Zavolejte nám! Tel. číslo: 543 426 715Více informací se dozvíte ZDE

Roušky a šíření disperze kapek z dýchacích cest

Roušky a šíření disperze kapek z dýchacích cest

Testování roušek

Není rouška jako rouška. Na kvalitu a parametry ochranných pomůcek si posvítila Česká obchodní inspekce. V laboratořích kontrolují antibakteriální účinky, přítomnost nanovláken i prodyšnost vzduchu. Testy prošly už stovky produktů.

PF 2021

Přejeme Vám krásné prožití Vánočních svátků a do nového roku 2021 hodně zdraví, štěstí a pracovních i osobních úspěchů. Od 23.12. máme celozávodní dovolenou a v plné síle se na Vás budeme těšit opět 4.1.2021!

REVIZE NORMY ČSN 91 0220 NÁBYTEK SEDACÍ A LEHACÍ – BEZPEČNOST, PROVEDENÍ A ZKUŠEBNÍ METODY

Centrum technické normalizace pro nábytek s polečně s Cechem čalouníků a dekoratérů a truhlářů, z.s kompletně přepracovali původní normu ČSN  91 0220 Nábytek sedací a lehací - Metoda zkoušení měkkosti z roku 2003. Revize této normy reaguje na pokrok  v oblasti technologie, materiálů, hygienických, zdravotních a bezpečnostní požadavků na tuto výrobkovou skupinu. Výsledkem je návrh revidované  normy ČSN  91 0220 s upraveným názvem Nábytek sedací a lehací – Bezpečnost, provedení a zkušební metody.  V normě jsou zakomponovány léta prověřené evropské zkušební metody, ale hlavně  jsou v normě zpracovány dvě přílohy. Příloha A stanovujepožadavky na čalounění a matrace, příloha B stanovuje jednotný postup pro měření již použitého čalounění a matrací.Předmět  revidované  normy  je následující:Tato norma stanovuje požadavky na bezpečnost, provedení a zkoušení matrací, čalouněného lehacího a sedacího nábytku.Norma se nevztahuje na zkoušení dětských matrací pro postýlky a kolébky, pro které je samostatná norma.Příloha A (normativní) zahrnuje hodnocení čalounění a matrací.Příloha B (informativní) zahrnuje doporučený postup pro měření ztráty výšky použitého čalounění a matrací.Pokud máte zájem se zapojit a připomínkovat návrh této ČSN můžete využít formu veřejného připomínkování v rámi ÚNMZ na tomto odkaze: http://drafts.unmz.cz/Home/Details/3794.Připomínkovat můžete do 31.12.2020.Akraditovaná zkušební laboratoř TZÚ,s.p.  je připravena provádět zkoušení Vašeho výrobku podle revidované normy.

Webinář Trendy a materiálové inovace v textilním průmyslu

Dovolujeme si Vás pozvat na webinář s názvem Trendy a materiálové inovace v textilním průmyslu, který se bude konat 15. prosince 2020 od 10:00 hodin.

Vlněná elegance první republiky: Tvorba brněnských textilek mezi lety 1918 až 1939

Až se muzeum znovu otevře, přijďte se podívat na zbrusu novou výstavu mapující tvorbu brněnských textilních firem z let 1918–1939. Základ vytvoří dosud výstavně nepublikované vzorníky ze sbírky TMB. Pomocí obrazového materiálu výstava návštěvníkům přiblížuje ucelený postup tvorby textilie, trojrozměrné exponáty představí pomůcky desinatéra, listinný materiál, tvorbu samotné textilie, schvalovací proces i sběr nových inspirací. Součástí výstavy je přehlídka oděvů z dobových materiálů. Více info na stránkách Technického muzea v Brně.

Bezplatné zpřístupnění vybraných evropských norem z oblasti zdravotnických prostředků a osobních ochranných prostředků

Nyní máte možnost stáhnout si zdarma vybrané evropské normy na zravotnické potřeby. Více informací se dozvíte na webu agentury ČAS.

TEXCHEM - RegioTEX 2020

Termín letošní koloristické konference TEXCHEM - RegioTEX 2020 se rychle blíží!

Máte problém s parkováním v centru Brna? Zavolejte nám!

Máte problém s parkováním v centru Brna? Zavolejte nám! Tel. číslo: 543 426 715Více informací se dozvíte ZDE

Změna termínu školení Reklamace z pohledu výrobce, prodejce a soudního znalce

Změna termínu školení Reklamace z pohledu výrobce, prodejce a soudního znalce, které se bude konat 27.1.2021.Více infomací se dozvíte ZDE.

Virtuální networkingová akce Textile Fashion Tech

Virtuální networkingová akce Textile Fashion Tech Pozvánka na virtuální networkingovou akci Textile Fashion Tech, která proběhne 2.-6. listopadu 2020 a nabízí zdarma možnost předem připravených o-line schůzek pro registrované účastníky, např. výrobci v textilním průmyslu, maloobchodníci, velkoobchody, obchodní řetězce, návrháři, společnosti zahraničního obchodu, zástupci odvětvových sdružení v textilním průmyslu apod.v návaznosti na naši společnou schůzku a oborové zaměření klastru CLUTEX přeposílám níže pro informaci a k případnému využití Vašich členů pozvánku od našich ukrajinských kolegů

Opravdu je důležité správně prát svoji textilní ústenku nebo pravidelně vyměňovat jednorázovou!

Opravdu je důležité správně prát svoji textilní ústenku nebo pravidelně vyměňovat jednorázovou!

Dne 3.10. 2020 vyšel v MF Dnes článek s ředitelem TZÚ, RNDr. Pavlem Malčíkem o rouškách a jejich testování.

Dne 3.10. 2020 vyšel v MF Dnes článek s ředitelem TZÚ, RNDr. Pavlem Malčíkem o rouškách a jejich testování.Celé znění článku naleznete ZDE.

TZÚ s.p. získal notifikaci pro činnosti posuzování shody osobních ochranných prostředků proti biologickým rizikům

Textilní zkušební ústav s.p. jakožto oznámený subjekt č. 1021 v rámci EU získal notifikaci pro činnosti posuzování shody osobních ochranných prostředků proti biologickým rizikům. Jedná se zejména o OOP proti infekčním agens v souladu s požadavky normy ČSN EN 14126. Od 25.září nabízíme certifikace pro získání CE pro pláště, kombinézy ap. chránící proti biologickým rizikům.

Krásný příklad, jak roušky fungují!

Zajímavé video z facebooku The New England Journal of Medicine, které znázorňuje osobu mluvící s rouškou a bez ní.Zdroj: https://www.facebook.com/TheNewEnglandJournalofMedicine/videos/oral-fluid-droplets-generated-during-speech/912508652510633/

Právě byla vydána TNI CWA 17553 Obličejové roušky pro veřejnost – Minimální požadavky, zkušební metody a používání

Upozorňujeme Vás na nově vydanou TNI CWA 17553: Obličejové roušky pro veřejnost – Minimální požadavky, zkušební metody a používání, kterou naleznete na webových stránkách České agentury pro standardizaci.Obličejová rouška pro veřejnost podle TNI CWA 17553 není předmětem povinného zkoušení a posuzování oznámenými subjekty (notifikovanými osobami). Provedení zkoušek, posouzení výrobku a kontrolu postupů výroby dle požadavků TNI CWA 17553 provádí sám výrobce. Výrobce může požádat externí zkušební laboratoř o provedení zkoušek a ověření požadovaného provedení. Obličejová rouška pro veřejnost specifikovaná v tomto dokumentu není zdravotnickým prostředkem ve smyslu směrnice 93/42/EHS nebo nařízení EU/2017/745 ani osobním ochranným prostředkem ve smyslu nařízení EU/2016/425 a proto k obličejové roušce pro veřejnost, nesmí výrobce připojit označení CE.

Seminář Interní auditor QMS/ EMS dle normy ISO 9001 a ISO 19011

Cílem kurzu je připravit interní auditory organizací se systémem managementu kvality dle ISO 9001/ ISO 14001.

Seminář pro výrobce OOP (osobní ochranné prostředky), pronajímatele a obchodníky - Kategorie 1 + údžba OOP

Seminář je zaměřen na výrobky textilního charakteru (oděvy a pomůcky) a v jeho průběhu se budete věnovat všem možných aspektům kvality a bezpečnosti těchto sofistikovaných produktů.

Zasedání Správního výboru ATOK a Správního výboru CLUTEX

Dne 3.9.2020 se v TZÚ konalo zasedání Správního výboru ATOK a Správního výboru CLUTEX.

Nová příležitost v projektu H2020 - FireSense - Human centered smart protective clothing

Díky loňské obchodní misi výzkumných organizací a členů klastru do Izraele byla navázána spolupráce s univerzitou Shenkar v Tel-Avivu. TZÚ byl přizván jako partner do mezinárodního výzkumného projektu Horizon 2020 - FireSense - Human centered smart protective clothing (inteligentní obleky pro hasiče). Více informací se dozvíte ZDE.

2. Mezinárodní konference čalouníků, dekoratérů a truhlářů

Ve dnech 12. a 13. 10. 2019 se v Brně na výstavišti bude konat odborná konference. Týkat se bude všech nábytkářů, čalouníků, truhlářů, dodavatelů, pedagogů, studentů a žáků odborných škol.Více infomací se dozvíte v přihlášce ZDE.

1. školení Cechu čalouníků a dekoratérů a truhlářů, z. s. a TZÚ, s. p. bylo přesunuto!

Zveme Vás na 1. školení Cechu čalouníků a dekoratérů a truhlářů, z. s. a TZÚ, s. p., které se přesouvá na 24. září 2020.Kdy: 24. září 2020, začátek v 10.00 hod., ukončení do 15.00 hod.