Certifikáty    

TZÚ se podílelo na vzniku unikátního filtru!

Podíleli jsme se společně s Univerziou v Pardubicích na unikátním filtru proti coronaviru. Více ve videu. Ke stažení zde: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/465094-flisova-deka-zastavi-covid-vedci-z-pardubic-vyrobili-ucinny-filtrO publikovaném článku naleznete více zde

TECHTEXTIL 2022

Děkujeme všem, se kterými jsme měli možnost se pozdravit na veletrhu TECHTEXTIL 2022 ve Frankfurtu nad Mohanem. Těšíme se zase za dva roky!

Seminář pro výrobce OOP (osobní ochranné prostředky), pronajímatele a obchodníky - kategorie 1 + údržba OOP

Srdečně Vás zveme na seminář na téma OOP (osobní ochranné prostředky).Seminář je zaměřen na výrobky textilního charakteru (oděvy a pomůcky) a v jeho průběhu se budete věnovat všem možných aspektům kvality a bezpečnosti těchto sofistikovaných produktů. Termín kurzu: 28.6.2022 Časový rozsah: 1 den (9:00-14:00) Místo konání: školicí centrum TZÚ, Cejl 12, Brno 602 00 Cena: 3250,-Kč + DPH (součástí ceny je občerstvení, materiály v tištěné podobě a Osvědčení o absolvování školení) Organizace certifikované TZÚ a členové SOTEX GINETEX CZ, z.s. mají na semináře slevu 500 Kč.Více informací se dozvíte ZDE.

OutDoor by ISPO 2022

OutDoor by ISPO 2022

Děkujeme všem, se kterými jsme měli možnost se po více než dvou letech pozdravit, a nebo poznat s novými, na veletrhu OutDoor by ISPO ve dnech 12. - 14.6.2022.

OutDoor by ISPO 2022

OutDoor by ISPO 2022

Těšíme se na viděnou v Mnichově se všemi příznivci outdooru. Tým TZÚhttps://www.ispo.com/outdoor

High-quality and easy-to-regenerate personal filter

Správná ochrana dýchacích cest je klíčovým faktorem pro omezení rychlosti šíření COVID-19 a zajištění bezpečného prostředí pro zdravotnické pracovníky. Tradiční respirátory N95 (FFP2) nejsou snadno regenerovatelné a vytvářejí tak určitou finanční a ekologickou zátěž; navíc se jejich kvalita může výrazně lišit. Žádoucí je řešení, které by tyto nevýhody překonalo. Více info zde: https://doi.org/10.1371/journal.pone.0268542

Hledáme nové kolegy!

Zajímá Tě práce v laboratořích v oblasti textilu a nábytku?Aktuálně hledáme nové kolegy. Více info zde: Kariéra - TZÚ (tzu.cz)Těšíme se třeba právě na Tebe!

Hledáme nové kolegy!

Zajímá Tě práce v oboru textil/ nábytek?Aktuálně hledáme nové kolegy. Více info zde: https://www.tzu.cz/pracovnik-marketingu-vzdelavaniTěšíme se třeba právě na Tebe!

PODĚKOVÁNÍ MPO NEJEN NAŠIM ZAMĚSTNANCŮM

MPO děkuje všem svým zaměstnancům, včetně našich (zaměstnancům TZÚ) za dárcovství krve!PODĚKOVÁNÍ ZDE

Seminář pro výrobce OOP (osobní ochranné prostředky), pronajímatele a obchodníky

Srdečně Vás zveme na Seminář pro výrobce OOP (osobní ochranné prostředky), pronajímatele a obchodníky.Seminář je zaměřen na výrobky textilního charakteru (oděvy a pomůcky) a v jeho průběhu se budete věnovat všem možných aspektům kvality a bezpečnosti těchto sofistikovaných produktů. Termín kurzu: 12.5.2022 Časový rozsah: 1 den (9:00-15:00) Místo konání: školící centrum TZÚ, Cejl 12, Brno 602 00 Cena: 3250,-Kč + DPH (součástí ceny je občerstvení, materiály v tištěné podobě a osvědčení o absolvování školení) Organizace certifikované TZÚ a členové SOTEX GINETEX CZ, z.s. mají na semináře slevu 500 Kč.Více informací se dozvíte ZDE.

MOBITEX 2022

Na veletrhu nábytku a interiérového designu nás najdete na společném stánku C02 s Cechem čalouníků a dekoratérů . Těšíme se na vás!https://www.bvv.cz/mobitex/

Konference SNEH 2022

Ve dnech 26. – 27. 4. 2022 se budeme účastnit s přednáškou XXVIII. Mezinárodní konference NEMOCNIČNÍ EPIDEMIOLOGIE A HYGIENA. Nad konferencí převzal záštitu Prof. MUDr. Martin Repko, Ph.D., děkan Lékařské fakulty Masarykovy univerzity Brno. 

Seminář Zbožíznalství v prádelenské a čistírenské praxi

Cílem kurzu je seznámit účastníky s druhy textilních vláken, jejich vlastnostmi a jejich identifikací.Dále plošnými textiliemi, jejich vznikem, vazbami a jejich vlastnostmi.

MOBITEX 2022

Vetetrh nábytku a interiérového designu se blíží! Najdete nás na společném stánku s Cechem čalouníků a dekoratérů. Těšíme se na viděnou!https://www.bvv.cz/mobitex/

BRNO - Moravský Manchester v Toulavé kameře

V příloze najdete krásnou reportáž o brněnském moravském Manchesteru. Jsme pyšní na to, že naše sídlo je v domě, který v roce 1802 koupil textilní magnát Karel Příza!Reportáž České televize ke shlédnutí ZDE

FOR INTERIOR 2022

FOR INTERIOR 2022

TZÚ děkuje všem, se kterými jsme měli možnost se setkat na veletrhu FOR INTERIOR v Praze! 

STYL KABO 2022

Vážení přátelé módy a textilu!TZÚ děkuje všem, kteří nás navštívili na veletrhu STYL v Brně! Těšíme se na viděnou v srpnu!

FOR INTERIOR 2022

Již zítra nás najdete na veletrhu FOR INTERIOR 2022 v hale č.3 na společném stánku Českých nábytkářů s označením A8!Těšíme se na viděnou!https://forinterior.cz/

Seminář Manažer kvality QMS + EMS

Cílem semináře je seznámení účastníků s požadavky integrovaného systému managementu podle nové normy ČSN EN ISO 9001:2016 a ČSN EN ISO 14001:2016, stanovení kontextu organizace a možných rizik, procesů a vazeb mezi nimi, a praktické uplatňování poznatků z praxe při zavádění a uplatňování systému.

Seminář Reklamace z pohledu výrobce, prodejce a soudního znalce

Srdečně Vás zveme na seminář na téma Reklamace z pohledu výrobce, prodejce a soudního znalce.Cílem je zejména výměna zkušeností obchodníků a nezávislého soudního znalce, kterým je Textilní zkušební ústav. Nabízíme možnost posouzení nejčastějších reklamací, seznámení s častými závadami, které jsou jak výrobního charakteru (výrobní vada), tak způsobené zákazníkem (nesprávné užívání a údržba). Termín kurzu: 30.3.2022 Časový rozsah: 1 den (9:00-15:00) Místo konání: školící centrum TZÚ, Cejl 12, Brno 602 00 Cena: 3250,-Kč + DPH (součástí ceny je občerstvení, materiály v tištěné podobě a Osvědčení o absolvování školení) Organizace certifikované TZÚ a členové SOTEX GINETEX CZ, z.s. mají na semináře slevu 500 Kč.Více informací se dozvíte ZDE.

Seminář Zkoušky a interpretace výsledků zkoušek

Cílem semináře je získání orientace v technické dokumentaci k výrobkům. Výrobky souvisí s reklamacemi, proto je třeba získat znalosti, zda je, nebo není reklamace oprávněná.

Seminář Zbožíznalství

Srdečně Vás zveme na seminář na téma Zbožíznalství. Cílem semináře je seznámení pracovníků se základními pojmy od vlákna, příze po tkaniny, pleteniny, netkané textilie, vazby atd.

Seminář Jak na správné označování oděvů – povinné informace na etiketách dle právních předpisů

Srdečně Vás zveme na seminář na téma Jak na správné označování oděvů – povinné informace na etiketách dle právních předpisů.

Seminář pro výrobce OOP (osobní ochranné prostředky), pronajímatele a obchodníky

Srdečně Vás zveme na Seminář pro výrobce OOP (osobní ochranné prostředky), pronajímatele a obchodníky.Seminář je zaměřen na výrobky textilního charakteru (oděvy a pomůcky) a v jeho průběhu se budete věnovat všem možných aspektům kvality a bezpečnosti těchto sofistikovaných produktů. Termín kurzu: 16.3.2022 Časový rozsah: 1 den (9:00-15:00) Místo konání: školící centrum TZÚ, Cejl 12, Brno 602 00 Cena: 3250,-Kč + DPH (součástí ceny je občerstvení, materiály v tištěné podobě a osvědčení o absolvování školení) Organizace certifikované TZÚ a členové SOTEX GINETEX CZ, z.s. mají na semináře slevu 500 Kč.Více informací se dozvíte ZDE.

Styl Kabo únor 2022

Vážení přátelé módy a textilu,