Certifikáty    

Seminář Zkoušky a interpretace výsledků zkoušek 7.12.2022!

Cílem semináře je získání orientace v technické dokumentaci k výrobkům. Výrobky souvisí s reklamacemi, proto je třeba získat znalosti, zda je, nebo není reklamace oprávněná.

Čalounické řemeslo je znovu na vzestupu!

Čalounické řemeslo je znovu na vzestupu!

Čalounické řemeslo je znovu na vzestupu. Zatímco ještě zhruba deset let zpátky téměř zaniklo, teď se k němu lidé vracejí. Zájem potvrdila i Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy. Obor vyučují jako jediní v kraji a ročníky se daří zdárně plnit.

Srdečně Vás zveme na seminář na téma Reklamace z pohledu výrobce, prodejce a soudního znalce, který se koná již 30.11.!

Srdečně Vás zveme na seminář na téma Reklamace z pohledu výrobce, prodejce a soudního znalce.Cílem je zejména výměna zkušeností obchodníků a nezávislého soudního znalce, kterým je Textilní zkušební ústav. Nabízíme možnost posouzení nejčastějších reklamací, seznámení s častými závadami, které jsou jak výrobního charakteru (výrobní vada), tak způsobené zákazníkem (nesprávné užívání a údržba). Termín kurzu: 30.11.2022 Časový rozsah: 1 den (9:00-15:00) Místo konání: školící centrum TZÚ, Cejl 12, Brno 602 00 Cena: 3250,-Kč + DPH (součástí ceny je občerstvení, materiály v tištěné podobě a Osvědčení o absolvování školení) Organizace certifikované TZÚ a členové SOTEX GINETEX CZ, z.s. mají na semináře slevu 500 Kč.Více informací se dozvíte ZDE.

TEXCHEM – RegioTEX 2022

TEXCHEM – RegioTEX 2022

I naše kolegyně z mikrobiologie přispěly s přednáškou na téma  Virová filtrační účinnost textilních materiálů obličejových roušek na 54. celostátní konferenci se zahraniční účastí TEXCHEM – RegioTEX  v Hradci Králové ve dnech 10. – 11. listopadu 2022.

Seminář pro výrobce OOP (osobní ochranné prostředky), pronajímatele a obchodníky - kategorie 1 + údržba OOP

Již 22.11.2022 se koná Seminář pro výrobce OOP (osobní ochranné prostředky), pronajímatele a obchodníky - kategorie 1 + údržba OOP!Seminář je zaměřen na výrobky textilního charakteru (oděvy a pomůcky) a v jeho průběhu se budete věnovat všem možných aspektům kvality a bezpečnosti těchto sofistikovaných produktů.Více informací se dozvíte ZDE.

Nové tredny a výzvy pro designery a výrobce nábytku

Testování virové filtrační účinnosti v TZÚ

Vzhledem k zájmu o zkoušení filtrační účinnosti výrobků proti průchodu nejen bakterií, ale i virů zavedlo TZÚ metodu stanovení virové filtrační účinnost (VFE). Postup vychází z normy ČSN EN ISO 14683 (BFE – bakteriální filtrační účinnost). Naše metoda oproti BFE využívá jako testovací organismus nikoli bakterii, ale bakteriofág Phi-X 174, což umožňuje ověřit schopnost materiálu zachytit infekční agens virového původu. Metoda je vhodná pro testování různých druhů tkaných i netkaných textilií pro výrobu obličejových roušek i jiných textilních materiálů.

Seminář Metrologie v praxi

Srdečně Vás zveme na seminář na téma Metrologie v praxi. Cílem semináře je seznámení pracovníků v oblasti metrologie se základními pojmy, výběrem nejdůležitějších zákonných a normativních požadavků na metrologii v organizaci a možnostmi při jejich naplňování.

Seminář Zbožíznalství v prádelenské a čistírenské praxi

Srdečně Vás zveme na seminář na téma Reklamace z pohledu výrobce, prodejce a soudního znalce, který se koná již 26.10.!

Srdečně Vás zveme na seminář na téma Reklamace z pohledu výrobce, prodejce a soudního znalce.Cílem je zejména výměna zkušeností obchodníků a nezávislého soudního znalce, kterým je Textilní zkušební ústav. Nabízíme možnost posouzení nejčastějších reklamací, seznámení s častými závadami, které jsou jak výrobního charakteru (výrobní vada), tak způsobené zákazníkem (nesprávné užívání a údržba). Termín kurzu: 26.10.2022 Časový rozsah: 1 den (9:00-15:00) Místo konání: školící centrum TZÚ, Cejl 12, Brno 602 00 Cena: 3250,-Kč + DPH (součástí ceny je občerstvení, materiály v tištěné podobě a Osvědčení o absolvování školení) Organizace certifikované TZÚ a členové SOTEX GINETEX CZ, z.s. mají na semináře slevu 500 Kč.Více informací se dozvíte ZDE.

Hygienické minimum v provozu prádelny

Další náš seminář se věnuje velmi zajímavému oboru. Informace a přihláška ZDE!

Reportáž o TZÚ na TV Seznam

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vecerni-zpravy-vyhodne-nakupy-sireni-covidu-19-a-vinobrani-na-morave-215935

ZUŠLECHŤOVÁNÍ

Dalším seminářem, který pro Vás máme připravený, je ZUŠLECHŤOVÁNÍ! Již 19.10.2022. Poslední volná místa!

Jak na správné označování oděvů – povinné informace na etiketách dle právních předpisů

Další školení, které nás brzy čeká, je Jak na správné označování oděvů – povinné informace na etiketách dle právních předpisů. Více informací o tomto oblíbeném semináři zde!

29. kongres Československé společnosti mikrobiologické

Ve dnech 15.-17.9.2022 jsme byli součástí 29. kongresu Československé společnosti mikrobiologické s přednáškou na téma "Jak účinně zachytí objičejové masky bakterie a jak viry?".

FOR INTERIOR

I my jsme se zúčastnili veletrhu FOR INTERIOR ve dnech 20.-24.9.2022 na výstavišti v Praze.

ZBOŽÍZNALSTVÍ

První školení, které nás letos na podzim čeká je ZBOŽÍZNALSTVÍ! Už 11.10.2022!

NOVÉ termíny na školení!

Právě jsme pro Vás vypsali termíny školení na podzim 2022! Více informací na https://www.tzu.cz/vzdelavani

Položení Kamene zmizelých před TZÚ na Cejlu 12

V neděli 4.9.2022 byl před naší budovou položen Kámen zmizelých za paní Juliane Landsman, rozenou Herdan, která se na Cejlu 12 narodila a do své svatby žila. Kámen přijeli položit a vzpomenout potomci až z Kanady a Austrálie. Kameny zmizelých je celoevropský projekt, který připomíná oběti nacismu.

Den otevřených dveří TZÚ

Na konci prázdnin jsme uspořádali den otevřených dveří pro rodiny našich zaměstnanců. Všichni si to pořádně užili!

Styl Kabo srpen 2022

Vážení přátelé módy a textilu,

4. MEZINÁRODNÍ KONFERENCE ČALOUNÍKŮ A DEKORATÉRŮ A TRUHLÁŘŮ

Rádi bychom Vás pozvali na brněnské výstaviště na 4. mezinárodní konferenci čalouníků a dekoratérů a truhlářů, která se koná 12.-13.9.2022. Budeme se těšit na viděnou!Konference_12_13_9_2022_EU3.pdf

Styl Kabo srpen 2022

Vážení přátelé módy a textilu,

TZÚ se 22. 6. 2022 zúčastnil pasování do stavu tovaryšského absolventů učňovských oborů čalouník

Vlajkovou lodí středního odborného školství v oblasti stavebnictví v Jihomoravském kraji je Střední škola stavebních řemesel Brno-Bosonohy, ve které zároveň najdete Regionální centrum pro vzdělávání ve stavebnictví Jihomoravského kraje.

TZÚ se podílelo na vzniku unikátního filtru!

Podíleli jsme se společně s Univerziou v Pardubicích na unikátním filtru proti coronaviru. Více ve videu. Ke stažení zde: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/465094-flisova-deka-zastavi-covid-vedci-z-pardubic-vyrobili-ucinny-filtrO publikovaném článku naleznete více zde