Certifikáty    

Akreditovaná zkušební laboratoř č. 1001

Zkušebna našeho ústavu byla akreditována jako první v České republice již v roce 1991. Jedničkou ve zkušebnictví textilu jsme zejména proto, že nabízíme nejširší rozsah zkoušek textilií. Zkoušíme nejjemnější vlákna i nejpevnější geotextilie, nitě i podlahové krytiny, oděvní textil i potahové materiály a čalounění dopravních prostředků. Můžeme zkoušet metráž i hotové výrobky, hračky, běžné i sportovní ošacení, outdoorové výrobky ale i zdrhovadla nebo peří pro náplně. Zkoušíme také plasty jako geomembrány a díly do aut i letadel. Naše zaměření se dále rozvíjí v oblasti zkoušení nábytku a povrchových úprav nábytku.

TZÚ je členem řady mezinárodních oborových organizací jako například Eurolab prostřednictvím národní Asociace akreditovaných a autorizovaných organizací a Eurolab CZ. Platnost našich zkoušek prověřujeme v pravidelných intervalech tzv. kruhovými testy, jichž se účastníme spolu s dalšími významnými evropskými laboratořemi.

Disponujeme širokou škálou zkoušek fyzikálních, chemických, mikrobiologických a zkoušek hořlavosti. Jejich výsledky slouží pro certifikaci výrobků, zpracování nabídek nebo pro výběrová řízení, ale také k řešení sporů a reklamací.

Akreditovaná zkušebna je objektivní, nestranná a nezávislá. Naši pracovníci dbají na důvěrnost informací a jsou připraveni plnit vaše požadavky v co nejkratších termínech. Obvyklá dodací lhůta je v rozmezí od 14 dnů do 1 měsíce. Je však závislá zejména na druhu a rozsahu prováděných zkoušek a může být i výrazně kratší. V případě, že potřebujete znát výsledky zkoušek dříve, je možné dohodnout tzv. expresní dodací lhůtu.
Cena za zkoušky je stanovena naším podnikovým ceníkem a na požádání Vám rádi připravíme cenovou nabídku se zohledněním individuálních požadavků.

Velikosti vzorků potřebných pro odzkoušení jsou uvedeny v detailu u jednotlivých zkoušek. Při kumulaci zkoušek je pak potřebné množství upřesnit domluvou.

Kliknutím na obrázek si můžete zobrazit Osvědčení o akreditaci AZL, stáhnout ve formátu PDF je můžete zde: OSVĚDČENÍ a příloha Osvědčení o akreditaci.

Další obrázek obsahuje Oprávnění Ústavu civilního letectví k provádění zkoušek hořlavosti pro letecký průmysl, ke stažení ve formátu PDF je zde: Oprávnění UCL

Máte-li dotaz k našim službám, kontakujte nás prosím.

Ing. Petr Nasadil
nasadil@tzu.cz
tel: 543 426 730