Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s materiálovým označováním nábytku - sedací soupravy, židle, křesla aj. Musí tam být taky návod na údržbu a použití textilu. Jak je to u sedacích souprav z kůže nebo recyklované kůže a taky umělé kůže. Děkuji a jsem s pozdravem Lenka
Dobrý den,
pokud není výrobek „textilním výrobkem“ ve smyslu Nařízení 1007/2011, pak není třeba značit materiálové složení.
Postup údržby je z mého pohledu standardní věc, která musí být poskytnuta zákazníkovi při prodeji výrobku (viz. § 9 zákona 634/1992 Sb. o ochraně spotřebitele). Údržba musí vycházet z použitých materiálů. Konkrétní případ by asi bylo vhodnější konzultovat telefonicky.
Ing. Petr Nasadil, AZL, TZÚ