Certifikáty    

modaTop

Projekt MODATOP byl zaměřen na intenzivní podporu spolupráce podniků a škol při odborné přípravě a vzdělávání žáků, studentů, příp. i dospělých pro textilní a oděvní průmysl. Skladba partnerů projektu (školy, tréninková centra pro dospělé, asociace) umožnila vytvořit nové nástroje na podporu kombinované výuky ve škole s praxí ve firmách. V rámci projektu bylo vytvořeno jednotné internetové prostředí, ve kterém jsou na jednom místě uloženy výukové programy a zároveň učební cíle, dílčí milníky a kritéria hodnocení. Vytvořené nástroje byly vytvořeny pomocí nástroje Google Kanbanchi. Koncept tohoto nástroje tkví v tom, že v jednu chvíli má přístup do aplikace student, učitel ve škole i instruktor odborného výcviku ve firmě. Lze velmi snadno sledovat, upravovat průběh praktického výcviku a také ukládat do systému výsledky učení studentů. Výhodou tohoto on-line systému je to, že odpadá složitá papírová administrativa mezi školou a firmou. Aplikace je dostupná i v češtině a je možné ji ušít na míru každé firmě a škole, které spolu kooperují. Přístup je možný na vyžádání.

Druhým výstupem projektu je https://risorse.conform.it/Ambienti/Modatop/EN/story_html5.html, který slouží jako podpůrný učební materiál pro učitele a instruktory odborného výcviku ve firmách. Jsou zde dostupná instruktážní a inspirativní videa, zajímavé odkazy na odborné textilní weby a aplikace, studijní příručky, návody, příklady dobré praxe atd. Web je volně dostupný a jeho náplň je mezinárodní. Každý z partnerů si přizpůsobil náplň vlastnímu prostředí v národním jazyce. Ale vzhledem k situaci, kdy partnerské země řeší velmi podobné problémy jako nedostatek odborníků a zároveň málo přicházejících mladých lidí do učení a oboru mohou učitelé nalézt nové impulzy pro svoji práci.

Partneři projektu: ASECOM, Madrid (ES); Formacion y Educion integral, Madrid (ES); ATP, VILA NOVA DE FAMALICĂO (PT); MODATEX, Porto (PT); ATOK, Textilní zkušební ústav, CONFORM S.C.A.R.L., Avellino (IT), Made in Vicenza, Vicenza (IT)

 

Projekt byl ukončen 31.10. 2018

Číslo projektu: 2016-1-ES01-KA202-025092

Koordinátor projektu: ASECOM Madrid

erasmusPlus

“Modatop” has been funded with support from the European Commission