Dobrý den, existuje norma pro velikost oděvů, konkrétně se mi jedná o dámské? Firmy nabízejí velikosti 36, 38 atd. (nebo S, M. L), vše však pouze na výšky 168 - 170 cm. V minulosti byly oděvy šity i na různé výškové typy. Při výšce 150 cm tak mám velice málo šancí se obléci. Všechno je mi dlouhé, musím zkracovat a platit tak za látku, kterou nepotřebuji a navíc švadleně, že mě nepotřebné látky "zbaví".
Dobrý den,
norma na označování velikostního sortimentu je ČSN EN 13402 -1,2,3. K dostání na www.unmz.cz
Ing. Ivana Halamová, TZU