Dobrý den, koupila jsem si úpletovou halenku převážně tmavé barvy. Na prsou je podšívka, na bocích a pod knoflíky je černý materiál, který zabarvuje spodní prádlo. Při reklamaci mi bylo sděleno, že mám pod tmavý materiál nosit tmavé prádlo. Já mám však obavy, že materiál může také negativně působit na kůži. Také spodní lem je oentlován a materiál se roluje, takže spodní okraj je srolovaný a je vidět rub látky. Halenka měla být na spodním okraji založená a ne jen oentlovaná. Pro mne je to důvod k vrácení halenky, ale mám obavu, že mi to prodejce opět neuzná. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
Každý výrobek na trhu musí mimo jiné splňovat požadavky na zdravotní nezávadnost. Zapouštění, které se projevuje popsaným způsobem, může být zdravotně závadné. Konkrétní stav by prokázala až příslušná zkouška stálobarevnosti. Pokud výrobce neuzná reklamaci, domluvte se s ním na možnosti nechat výrobek posoudit znalcem (náklady by v případě prokázání vady měl nést prodejce – záleží na dohodě a jeho ochotě). Pokud ani pak reklamaci neuzná a navržené řešení nebude akceptovat, zbývá jako řešení jen soudní spor. Ing. Petr Nasadil, Vedoucí AZL, TZÚ