Dobrý den, před rokem jsem si koupila černé boty Rieker -cena 1.549,-Kč. Boty mi barví nohy, ponožky i punčochy. Když jsem chtěla zboží vrátit, že boty barví, že je nosím tím pádem minimálně, prodavačka mi je odmítla vzít zpět, že prý je to normální, že je to kůže. Tvrdila mi, že prý si je mám uvnitř nastříkat lakem na vlasy a neobtěžovat.
?? Tak nevím?? Poradíte?? Nemám v ruce nic, ani potvrzení o odmítnutí reklamace. :-((
Děkuji.K.
Dobrý den,
V první řadě je důležité, aby reklamace byla vyřízena v souladu s občanským zákoníkem. Máte právo na uplatnění reklamace a máte právo na to, aby byla prodejcem vyřízena (byť zamítavě). V případě, že se toto nestane, kontaktujte Českou obchodní inspekci. Z hlediska stálobarevnosti obuvi doporučuji kontaktovat laboratoř AZL Otrokovice (ing. Štachová), která se zkoušením obuvi dlouhodobě zabývá a určitě vám poradí. www.azl.cz. Ing. Petr Nasadil, TZÚ