Dobrý den, prosím o radu a pomoc. Na začátku července jsem si zakoupila cyklistické kalhoty. Po jejich prvním použití (ujeto cca 30km na kole) se mi na zadním díle v sedací oblasti rozjela látka - jednotlivé nitě tkaniny se jednodušše oddělují od sebe. V prodejně mi reklamaci shledali jako neoprávněnou s vysvětlením, že jsem danou vadu, tedy povolení textilie, zapříčinila spálením materiálu. Prosím o radu, jak dále postupovat.
Dobrý den,
Závada se projevila do 6ti měsíců od zakoupení, mělo by být věcí prodejce prokázat příčinu vzniku vady. Doporučuji se znovu obrátit na prodejce s tím, že s jejich posouzením nesouhlasíte a zda budou ochotni nechat kalhoty posoudit znalcem. Pokud by byli proti, pak se zkuste domluvit, že toto zajistíte sama a budete po nich požadovat v případě kladného posouzení, úhradu posudku (v případě TZU cca 2-3tiskč). Pokud ani na toto nebude prodejce ochoten přistoupit, pak nezbývá než se s posudkem obrátit na soud a domáhat se náhrady škody občanskoprávní cestou. V případě potřeby se ozvěte telefonicky, můžeme se domluvit jak postupovat.
Ing. Petr Nasadil, vedoucí AZL