Dobrý den, prosím o radu ohledně neuznane remlamace bundy, která má výplň duté vlákno. Ihned po prvním praní dle symbolu na bundě-30 stupňů, se mi výplň, která vubec nebyla prichycena v jednotlivých prositych ctvercich, sesypala a vznikly boule výplně, které jsou vidět i přes látku, neboť bunda je světlá. Reklamace zamitnuta z důvodu špatného zdimani, prý na moc otáček, ale na pracím symbolu uvedena pouze teplota. Myslím si, že i kdybych nezdimala vůbec, tíhou nacucane bundy vodou, by se výplň sesypala také, neboť tam nebyla vubec chycena. Mám několik bund s touto výplní, ale žádná mi tohle neudělala a peru stejně. Děkuji za Vaši radu.
Nepřišitá výplň je vadou konfekční - výrobní, neodstranitelnou a je důvodem k reklamaci. Obraťte se s neuznanou reklamací na znalce v oboru textil a nechte si napsat znalecký posudek a domáhejte se svého práva.
Ing. Elen Klašková