Dobrý den. Prosím o radu. Zakoupila jsem si šaty, kde na štítku bylo napsáno, chemicky ošetřit. Já ale potřebovala šaty ihned obléknout a jít na večírek, takže jsem je nenechala ani vyčistit. Šaty jsou červené s černobílým předkem a červenou spodničkou. Po večírku jsem zjistila, že mě spodnička nejpíše pustila na předek šatů - červené šmouhy. Vedoucí mě reklamaci neuznala s tím, že jsem šaty určitě vyprala, že si dosud nikdo nestěžoval. Já se s tímto ještě nikdy nesetkala, ale stojím si za svým, šaty jsem neprala ani se nepolila, to bych se musela polít hodně nešikovně. Děkuji za odpověď Anna
Dobrý den,
na šatech je možné provést zkoušky stálobarevnosti v potu, v otěru (tyto zkoušky navrhuji dle popisu závady) a tím zjistit, jestli mohlo dojít k zabarvení. Není povinnost nové šaty před oblečením nechat čistit. Pokud nejsou šaty ošetřované, je to pro provedení zkoušek lepší.
Ing. Elen Klašková, TZU