Dobrý den,
Z právního hlediska se domnívám, že pokud váš zákazník ví o této skutečnosti a souhlasí s tím, pak je toto jeho odpovědností a vy pouze provedete ušití z vybraného materiálu. Doporučuji ale, aby toto bylo rovněž uvedeno ve smlouvě (že výrobek není vhodný pro děti do 3 let).
Prakticky vzato je ale otázkou, proč je toto na materiálu uvedeno. Buď se chce výrobce předem vyvarovat možným problémům a označení použil "preventivně", nebo materiál skutečně nesplňuje vlastnosti, které by pro děti do 3 let splnit měl. V takovém případě bych ale jeho použití opravdu nedoporučoval, protože může být příčinou rozvoje alergií nebo kožních reakcí! Rovněž je třeba vzít v úvahu, že některé škodlivé látky, pokud jsou přítomny, se mohou uvolňovat i po vyprání.
Ing. Petr Nasadil, vedoucí AZL, TZÚ