Dobrý den,
chtěla bych Vás požádat o radu. Koupila jsem péřovou zimní bundu Tommy Hilfiger. Po prvním vyprání, i když jsem dodržela instrukce na štítku se peří v bundě přesunulo pouze na jednu stranu. Doma mám dvě péřové bundy a nikdy jsem tento problém neřešila. Bundu jsem reklamovala, ale reklamace nebyla vyřízena. Pokud bych si byla vědoma nějaké chyby z mé strany, ani bych si bundu reklamovat nedovolila. Tato bunda byla velmi drahá... Mohu se nějak bránit?
Děkuji za radu.
Dobrý den,
Co myslíte tím, že reklamace nebyla vyřízena? Prodejce má povinnost vyřídit reklamaci a pokud by nedodržel stanovenou lhůtu, je možné odstoupit od smlouvy a obrátit se na Obchodní inspekci. Pokud byla reklamace vyřízena a zamítnuta, pak bude asi jednodušší, když nám zavoláte a domluvíme se na dalším postupu. Výrobek bychom potřebovali vidět a potřebujeme nahlédnout do kopií dokladů k reklamaci (zdůvodnění prodejce) DěkujemeIng. Petr Nasadil, vedoucí AZL, TZÚ