Dobrý den,je pokutovatelná situace, když je na textilním výrobku tkaný štítek s názvem "Lycra" a my jsme dodatečně ještě připevnili etiketu s překladem "Lycra=Elastan"? Může původní štítek od výrobce s nesprávným označením zůstat nebo jej musíme odstřihnout? Děkujeme za odpověď
V tomto případě nelze jednoznačně odpovědět. Správné označení na etiketě s materiálovým složením má být elastan. Záleží jak je etiketa konkrétně provedena, jakou informaci spotřebitel dostal. Zda je označení připevněno k výrobku jak má, zda je česky, atd… toto není z vašeho dotazu jasné. Pokud to řešíte druhou samostatně připevněnou etiketou, je to varianta řekněme ne zcela obvyklá. Osobně bych místo toho doporučil připevnit etiketu se správným složením…
Ing. Petr Nasadil, vedoucí akreditované zkušební laboratoře, TZÚ