Dobrý den,
Kvalita zboží by měla být se značkou úzce spojena, ale jak jste sama poznala, ne vždy tomu tak opravdu je. Na druhou stranu předpokládám, že značkový obchod takto zřejmou vadu uzná a reklamaci vyřídí ve váš prospěch. Prodejce by měl uhradit i zničené spodní prádlo. Pokud dochází k takovému zapouštění, pak se velmi pravděpodobně jedná o zdravotně závadný výrobek! Pokud by reklamaci neuznali, obraťte se na soudního znalce.
Ještě doplním, že u tohoto typu výrobků výrobce někdy uvádí, že je třeba je před prvním použitím vyprat. Není to pravidlo a obvykle to ukazuje na fakt, že před praním je stálobarevnost nízká a po praní se výrazně zlepší. Pokud by měl výrobek nízkou stálobarevnost i po vyprání, pak jednoznačně nedoporučuji takový výrobek užívat.
Ing. Petr Nasadil, Vedoucí AZL, TZÚ