Dobrý den,
obracím se na vás z dotazem ohledně stálobarevnosti bavlněné mikiny. Mikinu jsme prali z počátku pouze ručně, ale nedávno jsme ji dali poprvé do pračky a po vyprání v pračce vybledl barevný potisk na bílém podkladu tak, že mikina vypadá jako léta nošená. Reklamace nebyla uznána z důvodu, že nestálobarevnost byla způsobena aviváží. Na výrobku je uvedeno, že se nesmí používat bělící prostředky, já osobně aviváž nepovažuji za bělící prostředek a nesouhlasím s vyjádřením obchodu. Prosím tedy a vaše vyjádření. Zvažuji opětovné zaslání s nesouhlasem k vyřešení reklamace. Děkuji
Zřejmě není barevný potisk odolný vůči otěru za mokra, proto vybledl při praní v pračce. K odbornému posouzení je potřeba mikinu vidět, abychom mohli navrhnout potřebné zkoušky k prověření stálobarevnosti potisku. Na zamítnutou reklamaci je možná pouze jediná obrana - vypracování posudku a soudní vymáhání nároku.