Dobrý den,
ve značkovém obchodě jsem před 1,5 měsícem zakoupila péřovou bundu. Z lícní strany je materiál složen 63%vlna, 24% acryl a 13% polyester, podšívka je 100% polyamid. Bunda okamžitě při nošení zažala na rukávech a (vnitřní strana) silně žmolkovatět. Opravdu jsem měla pouze 2x na sobě cca 4 hodiny. Je špatný materiál? Bunda byla dost drahá 4500,-- kč. Děkuji Za odpověď, Mohu v případě zamítnutí reklamace požadovat test ve Vašem ústavu? Děkuji. Pex.
Dobrý den,
Pokud by výrobek silně žmolkoval, je to určitě vada, kterou lze reklamovat, protože kazí estetický vzhled výrobku. Po takto krátké době by neměl být s reklamací problém a prodejce by ji měl uznat (těžko může argumentovat nadměrným nošením, apod.). Uplatněte reklamaci a v případě jejího zamítnutí si vyzvedněte výrobek a všechny dokumenty (zejména reklamační list se zdůvodnění zamítnutí reklamace) a zavolejte. Domluvíme se jak postupovat dál.
Ing. Petr Nasadil, vedoucí AZL, TZÚ